صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
کمک‌های مردمی؛ تنها منبع مالی ساخت گنبد جدید حرم مطهر حسینی

تاریخ ایجاد   شنبه, 25 خرداد 1398     بازگشت

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، سرتیپ دوم امیرمهدی معمارباشی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی و کارکنان این یگان از کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در کرمان بازدید کردند.

حجت‌الاسلام محمدرضا رشیدپور رئیس عقیدتی سیاسی قرارگاه جنوبشرق ارتش با بیان روایتی از امام هادی (ع) گفت: خداوند بقاع متبرکه‌ای دارد که می‌خواهد در آن‌جا خوانده شود و حائر امام حسین (ع) از جمله جاهایی است که دعا در آن مستجاب می‌شود.

وی افزود: این مکان هم که در آن گنبد حرم مطهر سیدالشهداء ساخته می‌شود، مکان مقدسی است و امیدواریم خداوند روزی‌مان کند از نزدیک زائر قبر مطهرش باشیم.

رشیدپور ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران ساخت گنبد حرم مطهر گفت: این کار برای آنان که در این عرصه خدمت می‌کنند، دعای خیر را به دنبال دارد.

عبدالحسین رحیمی جانشین ستاد بازسازی عتبات استان کرمان در خصوص چگونگی ساخت گنبد جدید حرم مطهر در کرمان و مقاوم‌سازی ستون‌های اطراف ضریح مطهر در کربلا، توضیحاتی بیان کرد و سپس محمد بیدشکی معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان ضمن بیان توضیحاتی پیرامون چگونگی و چرایی ساخت گنبد جدید، آن را کار بی‌نظیری در دنیا خواند و گفت: گنبد جدید با 7.5 متر ارتفاعِ بالاتر و 1.5 متر قطر بیشتر، دارای سازه‌ای مقاوم، سبک، محکم، پیچ و مهره‌ای و صنعتی است که پدافند غیرعامل هم در آن لحاظ شده و غیرقابل انفجار است.

وی افزود: بعد از سقوط صدام با ساخت و سازهایی که اطراف حرم مطهر در کربلا صورت گرفته بود، دید زائران نسبت به گنبد حرم مطهر کم شده بود و از طرفی با توجه به قدیمی بودن سازه‌ گنبد، ضرورت ساخت گنبد جدید و مقاوم‌سازی حرم مطهر احساس می‌شد که این امر مهم به ستاد بازسازی عتبات استان کرمان محول و به خوبی انجام شد.

بیدشکی خاطر نشان کرد: گنبد جدید روی گنبد فعلی نصب می‌شود و همه‌ هزینه‌های این ساخت و ساز و مقاوم‌سازی از محل نذورات مردمی و بدون اعتبار دولتی تامین شده و مصالح به کار رفته نیز از بهترین نوع مصالح بوده که در ایران تهیه و خریداری شده است.
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک