صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
اجرای مراحل تکمیلی ساخت مهمان‌سرای حرم حضرت زینب (س)

تاریخ ایجاد   چهارشنبه, 11 دی 1398     بازگشت

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، حرم حضرت زینب (س) در جنوب شهر دمشق پایتخت سوریه واقع شده است که در زمان حضور داعش در این کشور، چندین بار حرم مطهر آن حضرت مورد هجمه واقع شد، اما مدافعان حرم با خون خود اجازه نفوذ به حرم عمه سادات را به داعشی‌ها و تکفیری‌ها ندادند.
پس از پاکسازی نسبی داعش از دمشق، برنامه‌ریزی به منظور احداث مهمانسرایی در نزدیک حرم حضرت زینب (س) انجام شد و ستاد بازسازی عتبات اقدام به ساخت این مهمانسرا کرد.
بر همین اساس، مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) که شامل بخش‌هایی همچون اداری و خدماتی و همچنین اتاق‌های اقامتی، آشپزخانه، سالن غذاخوری بود، در چهار طبقه روی زمین و یک طبقه زیر زمین اجرایی و طبقه زیرین برای نگهداری مواد غذایی و طبخ غذا توسط مهندسان کشورمان طراحی شد.
با برقراری سفر‌های زیارتی به سوریه و بازشدن راه زیارت حضرت زینب (س) برای زائران ایرانی، مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) نیز تکمیل شده است.
این مهمانسرا در مساحتی بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع احداث و تکمیل شده است و هم‌اکنون روند تجهیز آن در حال انجام است.
مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) حدود ۲۰۰ متر با حرم مطهر آن حضرت فاصله دارد و اتاق‌های موجود در آن نیز مشرف به حرم عمه سادات است، به طوری که با حضور در اتاق‌های مهمانسرا نمایی از گنبد و بارگاه ملکوتی حرم حضرت زینب (س) جلوه می‌کند.

 

 
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک