صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
اربعینی‌ها در میدان مقابله با کرونا

تاریخ ایجاد   پنجشنبه, 18 اردیبهشت 1399     بازگشت


اکبر پارسا رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، با بیان اینکه موکب‌های این استان برای ریشه کنی این ویروس منحوس تمام همتشان را پای کار آورده اند، گفت: همچون اقدامات دیگر موکب‌های اربعین حسینی در بلایای طبیعی نظیر سیل، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، تمام توان و ظرفیت خود را برای رفاه حال عموم مردم و عبور از شرایط بحران کرونا به کار بسته است.

او با بیان اینکه سازمان‌های مرتبط در خراسان رضوی، همدل‌تر از همیشه در مبارزه با کرونا به میدان آمده اند، افزود: از زمان شیوع این ویروس، ۲۰ موکب در استان برپا شده است که با همراهی و مشارکت آستان قدس رضوی، کمیته امداد، هدایت و نظارت ائمه محترم جمعه و سایر مسئولین  شهرستان ها، خدمت رسانی می‌کنند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ادامه داد: راه اندازی ۱۰ کارگاه تولید ماسک از جمله اقدامات موکب‌ها است که  از نیمه اسفند ماه، تا کنون ۶۷۵ هزار ماسک و ۱۰۵ هزار دستکش تولیدکرده اند.
 
کارگاه تولید دستکش و ماسک
پارسا بیان کرد: این ستاد به منظور مبارزه با ویروس کرونا با ارائه خدمات امدادی مانند ۴۷۰ مرحله ضدعفونی معابر و اماکن عمومی و تهیه و توزیع ۱۵۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح خراسان رضوی، اقداماتی انجام داده است.
 

توزیع روزانه ۱۱ هزار وعده غذایی در حاشیه شهر مشهد


او با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری و با توجه به ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: موکب‌ها تهیه بسته‌های معیشتی را در دستور کار خود قرار داده اند و تاکنون ۱۰ هزار بسته معیشتی توسط موکب‌های استان تهیه و توزیع شده است.
 
بسته های معیشتی
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی تا اندازه زیادی می‌تواند از مشکلات اقشار کم برخوردار را کاهش دهد، اظهار کرد: همچنین روزانه ۱۱ هزار وعده غذایی در حاشیه شهر مشهد و نیز ۵ هزار قرص نان قبل و بعد از افطار توزیع می‌شود. 

 توزیع هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه خراسان رضوی

پارسا با اشاره به اینکه به برکت وجود علمدار این موکب ها، ان شاء الله این ویروس ریشه کن خواهد شد، تاکید کرد: هرچند اکنون امکان زیارت به عتبات عالیات فراهم نیست، اما این ستاد با مشارکت در پروژ‌هایی در کربلا، کاظمین و احداث صحن امام باقر (ع) با تعهد به کار ادامه خواهد داد و بار دیگر مردم ولایت مدار با کمک و همراهی و واریز کمک‌های نقدی به شماره حساب ۰۱۲۰۲۰۰۰۰۰۰۰۰ می‌توانند در این کار خداپسندانه مشارکت کنند.زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 

امکانات

تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک