صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
ساخت بدون وقفه صحن حضرت زینب (س) در دوران کرونا

تاریخ ایجاد   يکشنبه, 25 خرداد 1399     بازگشت

یوسف افضلی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به تعطیلی همه طرح‌های ستاد بازسازی عتبات در عراق در ایام شیوع کرونا گفت: ساخت و ساز صحن حضرت زینب (س) هیچ وقت تعطیل نشد و پیوسته ادامه داشت و تا کنون به ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و سازه آن نیز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

آقای افضلی با اشاره به فعالیت ۴۳۱ موکب ستاد بازسازی عتبات در طرح کمک‌های مؤمنانه نیز گفت: خیرین حرم ساز و خادمان موکب‌های اربعین حسینی از همان روز‌های آغازین انتشار ویروس کووید ۱۹، با تشکیل گروه‌های جهادی و با پشتوانه اعتماد مردم به مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات، به مقابله با کرونا پرداختند و تا کنون بیش از ۳۳۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع کرده اند.

وی افزود: از ابتدای پویش مقابله با کرونا تا کنون بیش از ۴ هزار و ۳۹۰ خادم خواهر و ۱۲۷ هزار خادم برادر از موکب‌های اربعینی و جمع خیرین حرم ساز در ۲۴ استان در این طرح مشارکت می‌کنند.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: ۲۳۰ کارگاه تولید ماسک و ۵۹ کارگاه در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده و دستکش توسط موکب‌ها و خیرین حرم ساز راه اندازی و در حال فعالیت هستند که تا کنون موفق به تولید و توزیع بیش از ۱۴ میلیون ماسک، یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستکش، ۲ میلیون ۶۰۰ هزار البسه پزشکی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر ژل و مایع ضد عفونی شده اند.

وی افزود: این موکب‌ها در موارد مختلف با کمک‌های مردمی فعالیت‌هایی در مواجهه با زلزله، سیل و کرونا کرده اند.

آقای افضلی با بیان اینکه این موکب‌ها در هر مشکلی که پیش بیاید با کمک‌های مردمی به پشتیبانی مجمع ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌آیند گفت: امیدواریم هر چه زودتر کرونا تمام شود و کارکنان و مهندسان هرچه سریع‌تر بتوانند در طرح‌های اعتاب مقدسه شروع به کار کنند تا این طرح‌ها در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی همچنین با اشاره به امکان مشارکت مردم در ساخت و بازسازی عتبات عالیات افزود: هموطنان می‌توانند از طریق شماره حساب ستاره۲۳۳مربع انتخاب کنند که به کدام یک از طرح‌های ستاد بازسازی عتبات می‌خواهند کمک کنند تا در ساخت و بازسازی این اعتاب مقدسه سهیم باشند.
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 

امکانات

تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک