صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
مهمانسرای حرم حضرت زینب سلام الله علیها در 5 طبقه به همت خیرین خوزستانی ساخته و آماده بهره برداری شد

تاریخ ایجاد   چهارشنبه, 9 مهر 1399     بازگشت

به گزارش روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات مشهد مقدس ، طرح توسعه حرم حضرت زینب (س) در سال‌های اخیر به همت ستاد بازسازی عتبات طراحی و روند اجرایی آن کلید خورد.
در این طرح ضلع شمالی حرم حضرت زینب (س) و همچنین دو نیم ضلع شرقی و غربی حرم گودبرداری شد و قرار است فضای حرم عمه سادات دو برابر شود.

علاوه بر این، یکی دیگر از اقدامات ستاد بازسازی عتبات در سوریه، ساخت مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) بود که این مهمانسرا نیز در ۵ طبقه همراه با همکف و زیرزمین طراحی شد.

محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس از تکمیل روند احداث مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) در سوریه خبر داد و گفت: این مهمانسرا در ۵ طبقه طراحی شده بود که اکنون عملیات احداث آن به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) در جوار حرم قرار دارد، افزود: این ساختمان ۵ طبقه دارد که یک طبقه مخصوص سالن غذاخوری با ظرفیت بالغ بر هزار نفر به صورت همزمان، یک طبقه نیز آشپزخانه و نگهداری مواد غذایی با ظرفیت هزار نفر در زیرزمین، یک طبقه برای بخش اداری و همچنین دو طبقه نیز فضای اقامتی است که در بخش اقامتی ۶۰ سوییت تدارک دیده شده است.

به گزارش فارس، مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) در مساحتی حدود ۲ هزار مترمربع احداث شده که این ساختمان حدود ۲۰۰ متر با حرم بانوی دشت کربلا فاصله دارد. بیشتر سوییت‌های آن نیز مشرف به حرم عمه سادات است، اما این سوییت‌ها هنوز به طورت کامل تجهیز نشده‌اند.

منبع:فارس

یادآور می شود؛ ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با پشتیبانی کمک های مردمی از ابتدای سال 93 و در اوج هجوم و درگیری گروهک های تکفیری داعش در اطراف زینبیه ، اقدام به بازسازی و ترمیم کلیه نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها کرده بود .

ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در سال95 کار بازسازی تمام نقاط آسیب دیده حرم از جمله ؛ گنبد ، گلدسته ها ، درب ها و ... را به اتمام رساند.

این ستاد مجدداً با پشتیبانی خیرین و مردم خوزستان کار ساخت مهمانسرای حرم حضرت زینب سلام الله علیها  را در 5 طبقه آغاز کرد و در انتهای سال 98 ساختمان مهمانسرا تکمیل و جهت بهره برداری در اختیار ستاد بازسازی عتبات عالیات مرکز قرار گرفت.
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک