صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
راه‌اندازی سامانه خادمان ستاد بازسازی عتبات عالیات

تاریخ ایجاد   جمعه, 24 بهمن 1399     بازگشت

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، این سامانه با هدف ایجاد ارتباط دوسویه بین ستاد بازسازی عتبات و علاقه‌مندان به اهل بیت، تسهیل زمینه مشارکت خیران با استفاده از ابزار‌های نوین و شفاف‌سازی منابع و مصارف نذورات، راه‌اندازی شد. هموطنان علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به تارنمای ستاد بازسازی عتبات عالیات به نشانی www.atabat.org پس از ثبت نام و عضویت در این سامانه از خدمات متنوعی در زمینه اجتماعی، فرهنگی و دینی بهره‌مند شده و پیشنهادات خود را ارائه کنند.
یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در آئین رونمایی از این سامانه گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات تشکلی مردم نهاد است که با تدبیر شهید حاج قاسم سلیمانی و با هدف زمینه‌سازی برای تحقق تمدن اسلامی ایجاد شد.
وی اظهار داشت: تسهیل شرایط برای مشارکت خیران و ساماندهی نذورات و هزینه کرد این منابع برای بازسازی و توسعه عتبات دو محور اصلی فعالیت این تشکل مردمی است.
وی با بیان اینکه بیش از یک دهه از فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌گذرد افزود: اقدامات انجام شده در اعتاب مقدسه به سه بخش زمانی کوتاه مدت شامل نظافت و رفع نیاز‌های ضروری حرم‌ها، میان مدت شامل طرح‌های بازسازی و مرمت ابنیه و ساخت ضرایح و برنامه‌های بلند مدت شامل اجرای طرح‌های توسعه‌ای تقسیم‌بندی می‌شود.
افضلی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: شهید سلیمانی اجرای طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صن و شبستان حضرت زهرا (س) و طرح توسعه حرم مطهر حسینی را ماندگارترین اثر انقلاب اسلامی در اعتاب مقدسه می‌دانست.
وی با اشاره به سابقه یکهزارساله ایرانیان در امر بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر گفت: در عصر کنونی نیز صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در جوار حرم مطهر علوی همچون موزه‌ای، عرضه کننده هنر معماری ایرانی و اسلامی به زائران اعتاب مقدسه است.
معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه مهمترین ویژگی منابع مالی اجرای این طرح‌ها، جنبه مردمی بودن آن است افزود: ستاد به عنوان نماینده مردم، کمک‌های داوطلبانه خیران و نذر هموطنان را در همان محل مورد نظر و نذر آنان هزینه می‌کند.

 

وی اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات از این منابع مردمی در جهت خرید کالا و خدمات از صنایع داخلی استفاده می‌کند که به این طریق برکت نذر خیران دوباره به چرخه اقتصاد کشور برگردانده می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات دیگر ستاد بازسازی عتبات عالیات در حوزه‌های اجتماعی گفت: حوزه فعالیت خیران حرم‌ساز و موکب‌های اربعینی تنها به اعتاب مقدسه محدود نمی‌شود بلکه در داخل کشور نیز فراخور نیاز کشور وارد عرصه خدمت می‌شوند.
افضلی با یادآوری فراخوان شهید سلیمانی از موکب‌ها برای کمک به هموطنان سیل زده خوزستان و لرستان گفت: خیران حرم‌ساز و خادمان موکب‌ها در مواقع بحرانی مانند سیل، زلزله و این اواخر شیوع کرونا، با فعالیت جهادی به کمک هموطنان شتافتند
.

 

 
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 

امکانات

تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک