صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
تل زینبیه در تابستان 1402 تکمیل و پذیرای زائران می‌شود

تاریخ ایجاد   يکشنبه, 13 تیر 1400     بازگشت

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، تل زینبیه تپه‌ای مشرف به محل شهادت شهدای کربلا بود که حضرت زینب (س) از آن میدان نبرد را نظاره‌ می‌کردند.

اکنون تل زینبیه پشت حرم امام حسین (ع) قرار دارد و در طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع)، این فضا نیز به همت ستاد بازسازی عتبات در حال ساخت است.

تل زینبیه در گذشته ۵۰۰ مترمربع بود که اکنون در طرح توسعه، این مکان مقدس ۳ هزار مترمربع خواهد شد. برای توسعه تل زینبیه، مهندسان ایرانی شبانه‌روز در حال تلاش هستند و با وجود شیوع کرونا همانطور که احداث صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) یک روز هم تعطیل نشد، اقدامات برای ساخت تل زینبیه نیز از ابتدای شیوع کرونا متوقف نشده است.

یوسف افضلی، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات، در گفت‌‌وگو با فارس درباره عملیات احداث تل زینبیه گفت: تل زینبیه در چهار طبقه در حال ساخت است و سازه آن بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته است و بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته، قبل از اربعین امسال سازه تل زینبیه تکمیل می‌شود تا زائران اربعین حسینی بتوانند در این مکان بیتوته کنند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

وی با بیان اینکه پس از تکمیل سازه، اقدامات تأسیساتی صورت خواهد گرفت، گفت: با توجه به وضعیت کنونی اعزام‌ها و مشکل در صدور ویزا و انتقال تجهیزات و مصالح، در تلاش هستیم تا تابستان ۱۴۰۲ تل زینبیه را تکمیل کنیم و در اختیار زائران قرار دهیم.

 تل زینبیه در چهار طبقه در حال احداث است که دو طبقه زیرزمینی و یک طبقه به عنوان همکف و طبقه بالایی نیز بالکن است. در ادامه جدیدترین تصاویر از مراحل ساخت تل زینبیه و پیشرفت ۹۰ درصدی سازه آن را مشاهده می‌کنید:

ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی 
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 

امکانات

تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک