صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
زائزین اربعین مهمان خانه های عراقی ها می شوند+آرم میزبانان عراقی

تاریخ ایجاد   دوشنبه, 10 آبان 1395     بازگشت

 حسن پلارک در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پس از مراجعه زائران به افراد مستقر در این چادرها اقدامات پذیرش و انتقال آنان با وسیله نقلیه به منازل برادران عراقی انجام خواهد شد، افزود: با توجه به توافقات انجام گرفته با متقاضیان پذیرایی از زائران، برادران عراقی در طول مدت مهمانی زائران به آنان خدمت‌رسانی خواهند کرد.

 

به گفته وی، این مهم در مسیرهای ورودی کربلا در طول ایام اربعین توسط مردم مهمان نواز عراق انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آرم «الواء الخدمه الحسینیه» به صورت آرمی کوچک در قسمت سمت چپ و پشت این کاور طراحی شده است، گفت: در قسمت جلوی این کاور سبز رنگ نیز جمله لبیک یا حسین (ع) قید شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همچنین با بیان اینکه تمامی مسایل اربعین حسینی سال گذشته آسیب شناسی شده، گفت: نبود موکب در داخل نوار مرزی به خصوص برای زائران خسته از راه به هنگام بازگشت و ورود به خاک کشورمان برای اسکان و پذیرایی از دیگر مسایل و مشکلاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

پلارک خاطر نشان کرد: به همین منظور برای نخستین بار برپایی موکب در مسیرهای پر تردد و نقاط مرزی در شلمچه، چزابه و مهران را در دستور کار قرار داده و این مشکل را نیز بر طرف کردیم.

وی با قدردانی از استانداران و دیگر مسئولان کشور به خصوص استانهای مرزی در حل این مشکل اظهار داشت: در نوار مرزی شرق کشور نیز از قبیل مرز میرجاوه موکب دایر می شود که در این نقطه به زائران مهمان پاکستانی و افغانی که از این مسیر تردد می کنند ارایه خدمت خواهد شد.

رئیس کمیته اسکان و پذیرایی ستاد اربعین با بیان اینکه موکب هایی نیز در مسیر خراسان برای زائران آسیای میانه برپا خواهد شد، افزود: زائرانی که از طریق آستارا وارد کشور خواهند شد در این موکب ها اسکان داده شده و از آنان پذیرایی خواهد شد.

به گفته وی، امسال همچنین در سامرا و کاظمین نیز برای اولین بار موکب هایی برای اسکان و پذیرایی از زائران دایر شده و از آنان پذیرایی خواهند کرد.

پلارک با بیان اینکه موکب ها از 200 تا 70 هزار نفر ظرفیت دارند، گفت: به رغم اینکه در سال گذشته تنها حدود 350 هزار نفر اسکان و 600 هزار نفر روز توزیع غذا انجام می گرفت، این رقم امسال به دو و نیم برابر افزایش یافته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با تاکید بر اینکه تاکنون حدود 450 موکب برپا شده است، تصریح کرد: در تمامی مسایل پذیرایی از زائران در مقایسه با سال گذشته به دو نیم برابر افزایش یافته است.

بر اساس آمار و اطلاعات موجود سال گذشته حدود دو میلیون نفر از هموطنانمان راهی مراسم اربعین حسینی شدند.

گفتنی است؛ بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین، مسئولیت کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه زائران اربعین به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است.ستاد نیز شماره حساب 1040 بانک‌های ملی، ملت و پست بانک قابل پرداخت در سراسر کشور را به‌منظور جذب نذورات و کمک‌های مردمی برای برپایی کنگره عظیم اربعین اختصاص داده است.همچنین هموطنان عزیز می توانند با شماره گیریه کد #1040*780* از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، نذورات خود را اهداء کرده و در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی مشارکت نمایند.
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک