صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
پنجره ضریح شهدای کربلا ماه آینده در حرم امام حسین (ع) نصب می‌‌شود

تاریخ ایجاد   چهارشنبه, 30 آبان 1397     بازگشت

حسن پلارک

در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره اینکه تمامی شهدای کربلا به جز حضرت ابوالفضل (ع)، حر بن یزید ریاحی و حبیب ابن مظاهر در یک محل نزدیکی مزار امام حسین (ع) به خاک سپرده شده‏‌اند، اظهار داشت: برای این شهدای گرانقدر ضریحی وجود دارد که زائران در خیل عظیم جمعیت به سختی می‌توانند در آنجا به زیارت بپردازند.

 

وی با بیان اینکه مدفن شهدای دشت کربلا در ضلع جنوب شرقی ضریح حرم امام حسین (ع) قرار دارد، گفت: در طرح لاغرسازی و مقاوم‌سازی ستون‌های حرم امام حسین (ع)، این بخش نیز دچار تغییراتی شد بر همین اساس مقرر شد پنجره شهدای کربلا در ایران ساخته شود و پس از تکمیل در حرم امام حسین (ع) نصب شود.

 

پلارک با اشاره به ساخت پنجره شهدای کربلا در استان قم، خاطر نشان کرد: در رأس الشهدا و محل دفن شهدای کربلا نزدیک حرم دو پنجره وجود داشت که چهار سال است که در پروژه جدید حرم امام حسین (ع) تغییر کرده است که به زودی این پنجره جدید به عراق منتقل می‌شود.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه پنجره شهدای کربلا ۱۷ ربیع‌الاول هم‌زمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) در استان قم رونمایی می‌شود، گفت: هم‌اکنون کار ساخت آن به پایان رسیده و پس از رونمایی به عراق منتقل شده و ماه آینده در جای خود نصب می‌شود.

پلارک با اشاره به زمان تکمیل و نصب پنجره شهدای کربلا در حرم امام حسین (ع)، افزود: کار نصب آن حدود یک ماه زمان نیاز دارد که امیدواریم با این اقدام زیارت را برای زائران شهدای کربلا تسهیل کنیم.
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک