صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته است

تاریخ ایجاد   شنبه, 10 آذر 1397     بازگشت

حسن پلارک با اشاره به روند طرح توسعه حرم امام حسین (ع)، اظهار داشت: طرح توسعه حرم امام حسین (ع) با عنوان صحن عقیله بنی‌هاشم (س) در سال‌های اخیر به همت خیران کشورمان و به دست مهندسان و هنرمندان ایرانی در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه هنرمندان و کارگران کشورمان برای احداث صحن عقیله بنی‌هاشم (س) در دو شیفت فعالیت می‌کنند، افزود: پس از خریداری زمین‌های اطراف توسط عتبه حسینیه (ع)، کار ما برای ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم (س) آغاز شد و با توجه به وجود آب‌های زیرزمینی در سطح زمین، عملیات آب‌بندی با موفقیت انجام پذیرفت.

پلارک با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی توسعه حرم سیدالشهدا (ع) خاطر نشان کرد: پس از آب‌بندی، مرحله اجرای سازه‌های اصلی است که این اقدام آغاز شده و سه سال دیگر وقت داریم که امیدواریم در این مدت بتوانیم این قسمت از طرح احداث را تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه برای احداث صحن عقیله بنی‌هاشم (س) ۱۷۰ هزار متر زیربنا پیش‌بینی شده است، گفت: این پروژه حد فاصل باب القبله و باب الرأس شریف یعنی یک چهارم ضلع حرم امام حسین (ع) است و انتهایش به میدان شهدا و خیمه‌گاه ختم می‌شود.

رئیس ستاد عتبات با اشاره به اینکه بخش‌هایی از صحن عقیله بنی‌هاشم (س) در ۶۵ هزار متر زمین پیش بینی شده است، افزود: برخی از ساختمان های صحن در چهار طبقه و برخی در دو طبقه بالای زمین و دو طبقه زیر زمین احداث می‌‌شود. البته شبستان صحن عقیله بنی‌هاشم (س) حرم سیدالشهدا (ع) در یک طبقه ساخته می‌شود که روی آن نیز باز است و از طریق سرداب‌ها و پله‌ها به باب‌الرأس و باب القبله حرم مطهر متصل می‌شود.

صحن عقیله بنی‌هاشم (س) حرم مطهر امم حسین (ع) قرار است سال ۱۴۰۰ به همت خیران کشورمان تکمیل و به بهره برداری برسد.

 

بازتاب این خبر در رسانه‌ها:  

 

خبرگزاری فارس : www.farsnews.com/news/13970905000123/

 

خبرگزاری مهر : mehrnews.com/news/4468696

 

باشگاه خبرنگاران جوان : www.yjc.ir/fa/news/6742922/

جهان نیوز : http://www.jahannews.com/news/654624/
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک