صلوات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ابزار ساخت متن های متحرک


 
نصب گنبد نورانی حرم مطهر سیدالشهدا(ع) نوروز 98 آغاز می شود

تاریخ ایجاد   دوشنبه, 8 بهمن 1397     بازگشت

حسن پلارک در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار عتبات ایرنا افزود: تاکنون با تلاش شبانه روزی مهندسان و متخصصان توانمند کشورمان 100 درصد ساخت سازه گنبد مطهر به اتمام رسیده است و حدود 70 درصد ساخت خشت های گنبد نیز به انجام رسیده است.

وی گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته مطالعات ترفیع گنبد مطهر حسینی از سال 91 آغاز شد و گنبد جدید با ارتفاع 7.5 متر طراحی، ساخته و نصب خواهد شد و پیش بینی می شود ساخت خشت های گنبد چهار ماهه به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت گنبد مطهر حسینی از هشت نوع مصالح روز دنیا با بهترین کیفیت موجود استفاده شده که براساس کنترل و کیفیت های انجام گرفته دوام عمر آن تا حدود 400 سال پیش بینی شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: عملیات اجرایی ساخت گنبد حرم مطهر حسینی در معراج شهدای شهر کرمان آخرین مراحل ساخت خود را سپری می کند. هم اکنون عملیات نیکل کاری قبل از طلاکاری بر روی خشت های مسی گنبد مطهر با دقت و ظرافت خاصی در حال انجام است و پس از انجام آزمایش های مختلف برای جلوگیری از تغییر رنگ طلا در شرایط جوی موجود آماده نصب خواهند شد.
زیارت مجازی آنلاین حرم مطهر امام رضا(ع)

 

با انتخاب تصویر مربوط به هر صحن می توانید به صورت زنده  و مستقیم  به تماشای آن صحن بنشینید.

 


دلنوشته های فرشته های کوچک

           

تصاویر در اندازه اصلی را در نگارخانه - بخش دلنوشته ها دنبال کنید

گالری
 


تمامی حقوق این سایت متعلق به سنتاد بازسازی عتبات عالیات می باشد Copyright © 2014 - All rights reserved.
طراحی سايت و بهينه سازی سايت توسط پورتال فراتک